Portreefoto: valgusega mängimine – osa 2

Selle ülesande esimese osa leiab SIIT

Kuna me oma tunni teisets poolest tegime hoopis pärispilte, siis kasutasime me eraldi broneeritud stuudioaega enda teise ülesnade tegemiseks. Ja meil läks kaua, sest see kõik oli nii kohutavalt lõbus ja lahe!

Teises osas saime me katsetada shutter draggingut ja see tundus pildi peal üsna müstika moodi värk alguses. Lõpus tundus ka müstika, aga mitte enam nii müstiliselt keerukas teostamise mõttes. Nii palju me juba oleme õppinud, et välk on üks tore asi, mis seiskab hetkeks kogu pildi ja kui kasutada pikka säriaega ja pildistada käepealt, siis võibki saada ühe toreda tulemusega pildi (no võib pildistada ka statiivilt ja siis saba inimene ise ennast pildil liigutada). Iga pilt tuleb veidi isemoodi valgusmaaliline ka siis, kui üritada seda täpselt samamoodi teostada.

Kõige pealt sättsime paika valgused. Neid meil kaks vaid oligi. Tagumine oli erinevate filtritega miinimumi peal pilootlambiga reflektor. Ette ehk põhivalguseks sättisime beauty dishi välgutama. Tiina tegi meile jälle toreda skeemi ka 🙂

Muidugi ei saanud me alguses asja kohe üldse toimima. Õpetaja Tirul tuli meiel aga appi. Proovisime nii ja proovisime naa. Pidin ära ootama välumise ja siis kaamerat diagonaalis õhus lohistama… ja korraga!!

F/8 – 1 SEC – ISO-100 – 35 MM

Ja siis proovisin vasakule ja paremale lohistada

F/8 – 2 SEC – ISO-100 – 35 MM

See asi hakkas mulle meeldima!

F/8 – 2 SEC – ISO-100 – 35 MM

Aga kui prooviks veidi ringitada?

F/8 – 3 SEC – ISO-100 – 50 MM

või kiirelt edasi-tagasi liigutada?

F/8 – 2 SEC – ISO-100 – 35 MM

Kahju oli kohe saatjat kaamera küljest ära võtta, aga kõik tahtsid ju innukalt ka katsetada! No pole midagi. Proovisine siis ilma välguta veidi. Omajagu maagiat on selleski, aga see teravus, mille väike välk lisab, seda sealt välja ei võlu.

F/8 – 3 SEC – ISO-100 – 50 MM
F/8 – 3 SEC – ISO-100 – 105 MM

Ja siis me läksime hoogu! Ahh et samal ajal võib muu liigutamise asemel ka lihtsalt zoomiga sisse ja välja kruttida?! Võimalusi tundus korraga nii palju olevat ja me ei hoidnud end tagais neid katsedates. Selline tulemuse andis zoomine lähedalt:

Ja sedasi jändasin ma konarlikult zoomiga kaugemalt seistes:

F/8 – 3 SEC – ISO-100 – 35 MM

Ma soovisin veel rohkem põnevust ja vaatemängu, seega oli vaja aega pikendada.

F/13 – 5 SEC – ISO-100 – 35 MM

Need müstilised vaimud tantsivad Tiina ümber

Ja haaravad teda enda embusesse – Need punased jooned on tekkinud punase filtri ja Tiina liikumise koosmõjul, aga tänu alguses paugatanud välgule on ta ise pildil täiesti kenasti selgelt ka olemas.

F/8 – 5 SEC – ISO-100 – 35 MM

Ja siis kattis stuudiot korraga suur nõiaudu, hihii! Te vasakul nurgas Liisi näete? 😉 See suur tantsu-udu on nende mõlema ühislooming

F/9 – 8 SEC – ISO-100 – 50 MM

Kuna asi läks aina põnevamaks, siis kogunes meid pildile aina rohkem. Igaüks ajas oma asja.

F/9 – 8 SEC – ISO-100 – 35 MM

Ja vat see on üks väga veider ja naljakas ja samas nii armas pilt Liisist.

F/9 – 4 SEC – ISO-100 – 50 MM

Aga kui seda filtriga valguse asja veidi julgemalt kaasata? See on küll ka tore, me valguse roos, aga see on üks teine muusikal.

F/9 – 8 SEC – ISO-100 – 18 MM

Siin on näha, kuidas Tiina on vahepeal kergelt kummardunud ja karjunud:

F/9 – 8 SEC – ISO-100 – 35 MM

Ja siin on kõik see kamp hirmunudlt koos taas suures nõiaudus.:

F/9 – 8 SEC – ISO-100 – 35 MM

Nii palju rõõmu valgusest! Kindel on vaid see, et seda asja teeme me kindlasti veel uuesti. Midagi nii lõbusat ja toredat polegi me vist kunagi varem teinud. Vot nii! Ahjaa, ja kes arvab, et tegemist on fototöötlusega, siis paraku ei, mitte ühelgi pildil siin pole Photoshopist rohkem lõhna juures kui et servasid on veidi lõigutud mõnel neist.

 

(Et ma ära ei unustaks, siis tänaste katsetuste valguses lisandus “tuleb veel ja veel teha” nimekirja ka jahuloopimise pildistamine. See on ka üliäge!)

Jälgi mind Facebookis:

2 thoughts on “Portreefoto: valgusega mängimine – osa 2”

Leave a comment